Ślub humanistyczny

Jesteś nieszablonowy? Chcesz wstąpić w związek małżeński inaczej niż Twoi dziadkowie czy rodzice? Pomyśl o ślubie humanistycznym. Tego typu ceremonia jest inna niż wszystkie. Młodzi ludzie, którzy nie utożsamiają się z wiarą czy wyznaniem, ale cenią wartości rodzinne i intymny klimat mogą zawrzeć związek małżeński w wersji humanistycznej, który zbudowany jest na takich wartościach jak wolność jednostki, przyjaźń, tolerancja i zaufanie do ludzi. Młoda para wraz z celebransem kreuje swój najważniejszy w ich życiu dzień od pierwszej do ostatniej chwili. Dobierają razem słowa, muzykę, gesty i symbolikę za pośrednictwem, której chcieliby powiedzieć sobie i gościom o relacji, jaka ich łączy.

Kim jest celebrans, jaką odgrywa rolę?

Jest to przedstawiciel ze stowarzyszenia humanistycznego, reprezentujący Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Celebrans odpowiada za koordynację i przeprowadzenie ceremonii zaślubin.

Jeżeli jedyny w swoim rodzaju ślub, to przysięga również powinna być niekonwencjonalna, którą mogą wyrazić słowa:

„Przyrzekam ci, że będziesz mogła (mógł) się o mnie troszczyć, być obok mnie w chwilach radości i smutku, w momentach mych porażek i sukcesów. Obiecuję ci, że będziesz mógł nosić moje ciężkie torby, piec ciasta, że będziesz obok mnie zasypiać i obok mnie się budzić.”

Chcielibyście zostać bohaterami takiej ceremonii, zapoznajcie się już dziś z naszą ofertą.

  • przygotowanie scenariusza ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego (wybór miejsca ceremonii)
  • ustalenie odpowiedniego menu
  • przygotowanie harmonogramu prac oraz nadzór nad terminowością jego wykonania
  • planowanie przestrzeni i dekoracji w miejscu ceremonii ślubnej, weselnej oraz wszelkich drobiazgów, w tym związanych ze strojami Pary Mlodej i świadków
  • organizacja transportu
  • organizacja dodatkowych atrakcji w trakcie ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego
  • organizacja animacji i atrakcji dla dzieci podczas przyjęcia weselnego
Scroll to Top